• Укр/Рус/Eng

День пам’яті жертв голодоморів

День па́м’яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що запроваджений указом Президента Віктора Ющенка за № 431/2007 від 21 травня 2007 року та припадає на четверту суботу листопада.

26 листопада 2016 року біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій відбувся мітинг-реквієм, на якому вшанували пам’ять загиблих під час Голодомору 1932-33 років. В заходах взяли участь керівники району – голова районної ради Сергій Сундуков, перший заступник голови Кам`янської РДА Богдан Солошенко, міський голова Володимир Тірон, депутат обласної ради Сергій Воронов,  представники трудових колективів, державних установ, політичних та громадських організацій району, громадськість міста, представники релігійних конфесій.

— Сьогодні ми  у жалобі схиляємо голову перед нашими співвітчизниками – жертвами Голодомору 1932-33 років. Цими скорботними днями згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу. Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом та гіркотою. Спільний біль, спільна пам’ять, спільний обов’язок – ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й мають сенс у нашому сьогоденні. І наш святий обов’язок закарбувати в серцях пам’ять про невинно убієнних наших братів та сестер, — зазначив у своєму виступі перший заступник голови районної державної адміністрації Богдан Солошенко.

Присутні вшанували пам’ять жертв Великого Голоду із запаленими свічками і лампадками під скорботні звуки реквієму хвилиною мовчання, поклали символічні горщики з зерном  та квіти до пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років. Священик УПЦ Київського патріархату Петро Скіцка відслужив панахиду за померлими.

foto-0080 foto-0073 foto-0079

  • Переглядів: 57