• Укр/Рус/Eng

Днями в Черкасах за ініціативи Польського культурного центру імені Кароля Шимановського відбулася конференція, присвячена    150-й річниці Січневого повстання і було відкрито рік “Сторіччя Незалежності Польщі”. Участь у заходах взяли керівники місцевих органів влади, науковці, студенти університетів та черкаська полонія.

Під час науково-просвітницької частини заходу про яскраві сторінки Січневого повстання — визвольної боротьби поляків, литовців, білорусів та українців проти панування Російської імперії (1863-1864) розповіли науковці та представники творчих кіл.

У роботі заходу взяв участь і виступив із доповіддю керівник Консульського відділу Посольства Республіки Польща у Києві Томаш Дедерко.

Захід завершився переглядом тематичних виставок, присвячених відображенню Січневого повстання в архівних документах Черкаського обласного державного архіву.

* * *

У приміщенні Черкаської обласної бібліотеки імені Тараса Шевченка відбулось урочисте відкриття року святкувань, приурочених до сторіччя відновлення державності в Польщі, які урочисто відкрив Голова Польського культурного центру імені Кароля Шимановського Геннадій Лінєвич.

Із цим великим святом присутніх вітав Томаш Дедерко. Пан Дедерко передав до фонду бібліотеки підручники та книги для дітей та дорослих польською мовою.

А також відзначив Подяками найактивніших черкащан, які поширюють польську культуру і підтримують польську громадськість Черкащини.

Подяку, написану польською мовою, керівник Консульського відділу Посольства Республіки Польща у Києві Томаш Дедерко в урочистій обстановці вручив і голові Кам’янської районної ради Сергію Сундукову.

2018 рік — для Польщі особливий, з огляду річниць, які в ньому відмічаються.  Ці дати мають виняткове значення для формування польської національної свідомості і польської незалежності. З цього приводу польським культурним центром ім. Кароля Шимановського розроблені різноманітні заходи з відзначення цих, особливих для польського народу подій.  До участі в них долучаться і жителі нашого району.

 

 

Світлана МАГЛЬОВАНА
  • Переглядів: 180