• Укр/Рус/Eng

Французьке мистецтво – у Кам’янці!

Днями, з  17 до 26 червня в Черкаському художньому музеї тривала виставка робіт всесвітньо відомого фотографа – портретиста, репортера і гуманіста  Жана-Франсуа Клостра “Aller voir”.

Довідкова інформація: Жан-Франсуа Клостр народився в 1949 році у французькому місті Віші. Фотографією почав цікавитися з дитинства. З 1967 року художник почав отримувати призи на конкурсах і домігся визнання: 1-й приз “Портрет Париж”, 1-ий приз “Європейський BMW”, трофей “Золота рука”.

Протягом 50 років творчої діяльності роботи маестро експонувалися в більш ніж 60 країнах світу.

Черкащанам запропоновано виставку “Aller voir” – “Іти і дивитися”. Для неї він ретельно відібрав більше ніж 60 чорно-білих фотографій, які представляють Індію, Непал, Бельгію, Білорусь, Україну, Польщу і Францію.

Подорожуючи по світу, Жан-Франсуа Клостр, зустрічає різних людей, чуйно сприймає їх внутрішній світ і відображає свої емоції на фото. Його твори – чуттєві композиції, як би застиглий в часі кадр. Фотограф закликає всіх і кожного, “піти і подивитися”, розширити власні грані зі світом інших людей, цінуючи зустріч з ними.

Починаючи з 2004 року робота Жан-Франсуа розвивається в дуже особистому напрямку. Він створює свою власну фотографічну мову, шукає і знаходить пластичні методи для передачі свого світогляду, роздумів і спостережень про суб’єкти –  спогади дитинства. Сьогодні більшість робіт автора знаходяться в музеях та приватних колекціях Європи та світу.

Перебуваючи на благословенній Черкаській землі, Жан-Франсуа разом з дружиною Клот скористався нагодою та відгукнувся на запрошення керівництва Кам’янського району оглянути історичні місця, що сприятиме новому, більш тісному культурному розвитку між нашими країнами. Зустрічали 24 червня іменитого фотографа з  дружиною хлібом – сіллю працівники будинку культури в українських національних вишиванках біля стели Декабристів при в’їзді в місто. Офіційна зустріч мала місце в кабінеті голови районної ради Сергія Сундукова. На ній біли присутні крім господаря кабінету та поважних гостей – перший заступник голови Кам’янської РДА – Богдан Солошенко, заступник голови Кам’янської РДА – Віталій Коваленко, начальник управління культури Кам’янської РДА –  Марченко Л.А., завідуюча Кам’янським історико – культурним заповідником – Таран Г.М.  Супроводжував діяча французької культури – голова польської діаспори в Черкаській області – Лінкевич Геннадій Каземірович. Гості відвідали історичний музей О.С. Пушкіна та П.І. Чайковського, Грот Декабристів, музей польської культури імені Кароля Шимановського в с. Тимошівка, мандрували стежками Холодного Яру.

Від побаченого іноземні гості були приємно вражені, сказавши, що  почали на Україну дивитися по-іншому. Фотограф пообіцяв, що вже восени привезе нову виставку своїх робіт і вона буде присвячена виключно Черкащині та Кам’янському району.

  • Переглядів: 43