• Укр/Рус/Eng

Кобзар єднає Україну.

Минулої суботи Кам`янщина вперше приймала на своїй гостинній землі Всеукраїнський фестиваль телевізійних та радіопрограм «Кобзар єднає Україну».

Щорічний фестиваль проводиться з метою вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, глибокого вивчення і осмислення духовних заповітів Великого Кобзаря, впливу його  спадщини  на утвердження громадянської свідомості і патріотизму, високих професійних стандартів теле- і радіожурналістики в умовах сучасних випробувань Української державності. Захід, який вже втретє проходить на теренах Черкащини, було присвячено 203-ій річниці з дня народження  Т.Г. Шевченка. Цього року фестиваль вийшов на новий рівень та набув міжнародного масштабу і популярності. Серед численних запрошених гостей були представники засобів масової інформації з Польщі, Туреччини, Білорусі, Іспанії, Грузії, а також представники всіх центральних і регіональних дирекцій ПАТ «НСТУ», громадських організацій, творчих спілок.

          За доброю традицією, при в`їзді в місто Кам`янку біля стели Декабристів,  хлібом – сіллю зустрічали поважних гостей голова районної ради Сергій Сундуков, перший заступник голови Кам`янської райдержадміністрації Богдан Солошенко, міський голова Володимир Тірон.

          Концертну програму для учасників фестивалю було презентовано в центрі міста, на нещодавно відкритій площі Героїв Небесної Сотні. Трирічна Соломія Надворна прочитала присутнім вірш «Сон», Олександра Корсун виконала пісню на слова Тараса Шевченка «Зоре моя вечірня», а гурт «Ліра» районного будинку культури  — «Над землею тумани». З вітальним словам до присутніх звернулись депутат Верховної Ради України Сергій Рудик, виконавчий директор філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція» Михайло Калініченко, т.в.о. голови правління ПАТ «НСТУ» Ганна Бичок.  Пам`ять про загиблих в зоні АТО синів – патріотів України з Кам`янського району вшанували хвилиною мовчання та поклали живі квіти та вінки до погруддя Тараса Шевченка та пам`ятного знаку Героям Небесної Сотні.

          В рамках програми учасники фестивалю та гості міста посадили Алею Єдності біля міського фонтану, встановили пам`ятні таблички про перебування у місті Кам`янка. Культурно – мистецьку програму було продовжено в Кам`янському районному історичному музеї та в літературно – меморіального музеї О.С. Пушкіна та П.І. Чайковського, де присутні мали змогу ознайомитись з експозицією та відчути і поринути в епоху того часу. Для учасників фестивалю, гостей міста провели екскурсію по парку Декабристів, де ознайомили з історичними пам`ятками XVIII – XIX століть Кам`янського державного історико – культурного заповідника.

Фото-01081 Фото-01121-300x225 18557015_661129784074618_2351453393308208940_n

  • Переглядів: 60