• Укр/Рус/Eng

«Люди та їх долі»

16 листопада 2017 року в приміщенні Кам’янського історико-культурного заповідника відбулася  презентація книги Федіра Людного «Люди та їх долі». В ній зібрані нариси, спогади та біографічні матеріали про життєвий шлях людей, які проживають у Кам’янському районі. Та все ж перевага у книзі надана працівникам гуманітарної сфери – працівникам освіти, медицини, культурної сфери. Читач дізнається, що серед педагогів двом із них присвоєно високе звання – Заслужений учитель України, одинадцять педагогів стали лауреатами премії імені О.Захаренка, багатьом присвоєно звання Відмінник народної освіти, звання «старший вчитель», «вчитель-методист», про Заслужених працівників культури та інших.

Насиченість пропонованої читачам книги фактами із життя кам’янчан та вдало підібрані ілюстрації роблять її доступною та привабливою для усіх, хто цікавиться минулим і сучасним Кам’янського району.

Велика подяка спонсорам, які допомогли в наш нелегкий час видати цю книгу: Куркуленку Сергію Григоровичу – директору Холодноярської СДС, Мокалику Юрію Юхимовичу – голові ТОВ «Олімп», Архип’юку Віталію Васильовичу – раднику голови ТОВ «Олімп», Вересу Віталію Терентійовичу – директору ДП «Кам’янський лісгосп», Василенку Олександру Григоровичу – директору магазину – складу, Жалдак Ользі Дем’янівні – голові обкому профспілки працівників освіти і науки, Шамраю Олександру Григоровичу – голові райкому профспілки працівників освіти та науки, Бойку Володимиру Максимовичу – директору СТОВ «Зоря», Скляренку Сергію Павловичу – директору ТОВ АПК «Сервіс», Воронову Сергію Павловичу – депутату обласної ради, Парамонову Віктору Володимировичу- депутату обласної ради, Брунеру Томасу – директору ТОВ «Агро-плюс 2006».

Федір Петрович Людний — нині полковник у відставці, ветеран, вчитель, краєзнавець, почесний громадянин міста Кам’янка  народився  в селі Русанівка на Сумщині у 1926 році в сімї селянина.У 1933 році під час голодомору померли батьки, дідусь і дві менших сестри. У 1943 році 16-рїчний юнак пішов добровільно на фронт. Учасник прориву ворожої оборони на Сандомирському плацдармі 12 січня 1945 року., а потім – прориву ворожої оборони на Одерському плацдармі, де був поранений 8 лютого 1945 року. За участь у кривавих і напружених боях на Сандомирському та Одерському плацдармах Людного Ф.П. представили до ордена Червоної зірки, якого він отримав уже в Австрії, куди потрапив служити після госпіталю. Там він здійснив свою дитячу мрію – став шофером. Там же здобув і середню освіту, закінчивши вечірню школу. Закінчив Сумський педінститут. Понад 50 років працював на ниві народної освіти. Має вищу категорію і звання старшого вчителя. Федір Петрович Людний активний учасник громадсько-суспільного життя міста і району. Понад 10 років він очолював Кам’янське районне товариство «Знання», був лектором-міжнародником, біля 20 років є головою ради ветеранів школи №1, членом правління районної організації ветеранів війни і праці. За сумлінну працю неодноразово нагороджувався цінними подарунками, грамотами. Він був делегатом трьох з’їздів Товариства «Знання» України . У 80-х роках минулого століття прочитав 264 лекції і ввесь гонорар вніс у фонд миру. Свідченням наполегливої праці є грамоти, а їх 85. Полковник у відставці, інвалід Великої Вітчизняної війни, нагороджений орденами Червоної зірки, Вітчизняної війни 1 ступеня, орденом «За мужність» та багатьма медалями.

Федір Петрович є автором книг «Шляхами відродження», «Кам’янське УЕГГ», «Дарунок бабусі», «Черкащани у роки війни», «З мрією в майбутнє», «Фронтовими дорогами війни», «Люди та їх долі» і кожна книга – це цінний вклад в історію рідного краю.

Федір Петрович Людний дав нам приклад людяності, урок того самого патріотизму, вболівання за долю країни, а значить за долю кожного з нас. Його твори змушують замислитися про справжні цінності, заради чого й кого ми живемо, з чого треба почати, щоб щось змінити в цьому житті…

 

  • Переглядів: 164