• Укр/Рус/Eng

Мистецька зустріч.

2017 рік для Кам`янського району та Республіки Польща – особливий. Саме в цьому році вся світова культурна спільнота відзначає 135 річницю від Дня народження великого сина польського народу Кароля Шимановського, який народився, провів дитинство і юність в селі Тимошівка Кам`янського району. Саме тут він сформувався як творча особистість.

          Влада Кам`янського району, його жителі – також не стоять осторонь від цієї події. Спільно з польською громадою в Черкаській області, на поточний рік заплановано цілу низку, культурних, просвітницьких заходів, які присвячені Каролю Шимановському.

Сьогодні, в історичному музеї Кам`янського державного історико – культурного заповідника проведено творчу зустріч, спеціальним гостем якої  став Олександр Полячок – директор музею музичної культури ім. К. Шимановського у м. Кропивницький, голова польського товариства «Полонія» (м. Кропивницький), дослідник життя і творчості композитора, викладач музичного училища імені Г.Нейгауза (м. Кропивницький).

Захід проводили  Галина Таран – директор заповідника та Алла Єфремцева –  науковий співробітник, на якому були присутні – радник голови  районної ради Сергій Сірченко, директор районної центральної бібліотечної системи Віра Денисенко, представники інтелігенції району, профспілкові та музейні працівники, громадськість міста.

На початку свого виступу, Олександр Іванович Полячок провів для присутніх невеличкий екскурс в історію. Розповів про культурні, музичні взаємозв`язки Кам`янщини та Кропивницького краю. Детально зупинився на творчих доробках музею імені Кароля Шимановського, розповів про творчі плани та перспективи роботи на поточний рік. На прохання присутніх, виконав кілька композицій з творів музиканта. Він також презентував наукові розробки свого музею, продемонстрував відеофільм про життя і творчість композитора. Насамкінець,  подарував для фондів заповідника велику тритомну монографію – дослідження Терези Хилінської, іншу літературу про Кароля Шимановського та висловив переконання, що працівники історико –  культурного заповідника завжди будуть носіями духовності і просвітництва, та ще багато десятиліть вражатимуть, захоплюватимуть своєю поетично-музичною аурою, даруватимуть відвідувачам насолоду і натхнення.

DSCN3210 DSCN3209 DSCN3212 DSCN3215 DSCN3217 DSCN3219

  • Переглядів: 94