• Укр/Рус/Eng

Нескорена нація в Холодному Яру!

Цими вихідними, з 1по 3 липня, у селі Грушківка Кам’янського району вдруге пройшов музичний культурно – просвітницький фестиваль нескореної нації «Холодний Яр». На нього приїхали більше 5 тисяч людей з усіх куточків України. Відвідувачі насолоджувались насиченою програмою протягом трьох діб: знайомились та гуторили з українськими письменниками сучасності, політиками, громадськими діячами, дізнавались нові історичні факти про нашу державу, долучались до майстер-класів, відвідували ексклюзивні місця Холодного Яру, слухали музику українських патріотичних гуртів. Організація цьогоріч – на ще більш вищому рівні, а загалом: цікаво, пізнавально та справді патріотично.

Як і минулоріч, захід був благодійний: на фестивалі зібрали більше 13 тисяч гривень для допомоги сім`ям загиблих воїнів АТО. Організатори наголосили на тому, що фестиваль пропагує здоровий спосіб життя, тому на території «Холодного Яру» діяла заборона на алкоголь. Ідею здорової нації тут пропагували спортивними заходами, такими, як турнір з міні-футболу, змагання лучників.

Голова Кам’янської районної ради Сергій Сундуков зазначив: «Не встигли відгриміти останні музичні акорди фестивалю в минулому році, а ми вже почали готувати організацію нового заходу. Збирали хедлайнерів на літературну сцену, на музичну сцену, шукали спонсорів, намагалися врахувати та виправити всі критичні зауваження. Чесно кажучи, не все вдалося втілити, але приємно, що нас підтримали і почули керівники обласної адміністрації, українські громадські організації, волонтери, земляки. Розширюються кордони фестивалю, культурний розвиток українців, щиро сподіваюсь і надіюсь що на наступний рік даний захід перетне Україну і стане міжнародним. Хочу запевнити, що зроблю для цього все можливе. Від себе особисто, від імені депутатського корпусу районної ради висловлюю слова вдячності керівництву, працівникам державного підприємства «Кам’янський лісгосп», особистому складу служби МНС, поліції, медичним працівникам які цілодобово чергували та підтримували належний громадський порядок. Самих теплих слів заслуговують працівники комунальних служб міської ради за оперативне підтримання чистоти на території табору. Окремо хочу відзначити громадські організації «Сокіл», «Самооборона», «Правий сектор» за організацію, підтримку, змістовне духовне насичення присутніх».

Насправді це не розважальний фестиваль. Це інформаційно-просвітницький захід. Тут знайомили їх з відомими українськими письменниками, українською музикою, з українськими традиціями, які зараз відходять. Показували незнанні сторінки історії, відкривши тут дві виставки: одна – про УПА, інша – про Україну в Другій світовій війні. Такі заходи дуже необхідні. І чим більше їх буде в Україні, на сході, тим менше буде сепаратизму і закликів до нього.

Приємно, що серед присутніх та простих відвідувачів можна було побачити голову Черкаської обласної адміністрації Олександра Ткаченка, його заступників, депутата обласної ради Сергія Воронова, відомого не тільки в Україні письменника Василя Шкляра, народного депутата Сергія Рудика та інших, всіх не перелічити.

  • Переглядів: 40