• Укр/Рус/Eng

Освітянська конференція імені Олександра Захаренка.

7 лютого в приміщенні Кам`янської музичної школи відбулась освітня навчальна конференція, присвячена вісімдесятій річниці з дня народження відомого українського педагога, вчителя, громадського діяча, ім`я якого відоме далеко за межами України, нашого земляка – Олександра Антоновича Захаренка.

Організатором заходу виступив відділ освіти Кам`янської районної державної адміністрації. Надати шану славетному земляку, поділитись спогадами про нього, обмінятись передовим досвідом у вихованні підростаючого покоління, до Кам`янки прибули – Ольга Жалдак, голова Черкаської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України; Сергій Захаренко – син Олександра Антоновича, викладач Черкаського Національного Університету; Світлана Панченко – директор обласного Будинку вчителя; Ольга Бондуровська – завідувач відділу обласної профспілки працівників освіти і науки; Ніна Плясунова – голова Смілянської районної організації профспілки працівників освіти і науки; Алла Забарна – завідувач Смілянського районного методичного кабінету; Леся Мазур – головний спеціаліст управління освіти Черкаської ОДА. Кам`янський район представляли – голова районної ради Сергій Сундуков; перший заступник голови Кам`янської районної державної адміністрації – Богдан Солошенко; міський голова Володимир Тірон.

Перед початком конференції, в холі музичної школи було розгорнуто виставку, на якій кожен загальноосвітній заклад району презентував свої досягнення на освітянській ниві, ділився досвідом у вихованні та навчанні дітей за системою та ідеями Олександра Захаренка. Працівники станції юних техніків та районного будинку творчості для дітей та юнацтва презентували вироби та досягнення своїх вихованців.

Великий концертний зал музичної школи не вмістив усіх бажаючих. В залі були присутні школярі, вчителі, учні Народного Вчителя, колеги, земляки, родичі, друзі, ветерани освітянської галузі. Захід проходив у теплій, дружній, по – справжньому родинній обстановці. Кожен виступаючий  ділився теплими спогадами про митця, засвідчував повагу до великого педагогічного таланту Олександра Антоновича. За особливі успіхи у впровадженні ідей народного учителя О.А. Захаренка у навчанні та вихованні учнів, формуванні національних та загальнокультурних цінностей, голова районної ради Сергій Сундуков нагородив Грамотою районної ради  Наталію Парій – директора Вербівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Після урочистої частини відбувся святковий концерт. Зачарував гостей прекрасним своїм співом народний аматорський хор районного будинку культури під керівництвом Віри Дроботенко;   душевно линули пісні до присутніх у виконанні Каріни Бандури. Довго аплодували присутні учасникам дитячого танцювального коллективу «Самоцвіти», яких підготувала творчий наставник Галина Одуд. Розчулено слухали глядачі виступ вихованця вокальної студії районного будинку творчості дітей та юнацтва Андрія Трояна. Родзинкою концертної програми став виступ заступника директора Кам`янського історико – культурного заповідника, поетеси, композитора – Таміли Чупак. І насамкінець було фото на згадку.

Коротка біографічна довідка.

Народився Олександр Антонович Захаренко 2 лютого 1937 року в місті Кам’янка Черкаської області. Батько – Антон Іванович – до виходу на пенсію працював головним бухгалтером Кам’янського машинобудівного заводу. Мати – Варвара Вереміївна працювала завідуючою дитячим садком радгоспу “Жовтень”.

          В 1944 – 1951 роках Олександр Антонович навчається в Кам’янській семирічній школі № 3, яку закінчує на відмінно.

          1951 – 1953 роки навчається в Кам’янській середній школі №1.

          1954 рік – учитель математики і фізики у вечірній школі робітничої молоді м. Кам’янки.

          В 1954 році вступив до Черкаського педагогічного інституту і закінчив його з відзнакою. В цьому ж році поїхав працювати у Сахнівську середню школу Корсунь-Шевченківського району учителем фізики та математики.

Ім’я Олександра Антоновича Захаренка добре відоме у педагогічному середовищі не лише в Україні, а й в пострадянському просторі. Уродженець нашого міста О.А. Захаренко був людиною надзвичайно дієвою, відомим державним і громадським діячем. Так з 1990 року він – голова творчого союзу вчителів України, народний депутат Верховної Ради СРСР, заслужений учитель України, академік, дійсний член Академії педагогічних наук України, член закордонних парламентських делегацій. За вагомий особистий внесок у розвиток української педагогічної освіти, багаторічну плідну роботу з навчання і виховання молоді, активну участь у громадському житті його нагороджено орденами Леніна і “Знак пошани “, медаллю А.С. Макаренка, присвоєно звання “Відмінник освіти СРСР”.
З 1966 –2001 рр. працював директором Сахнівської середньої школи . Дружина – Віра Петрівна – була вчителькою математики Сахнівської середньої школи Корсунь-Шевченківського району. Діти – Сергій Олександрович та Владислав Олександрович закінчили Черкаський педагогічний інститут.

Протягом трудової діяльності обирався делегатом ХХІ, ХХІІ, ХХV партійних з’їздів та депутатом Верховної Ради Радянського Союзу 2-х скликань. Олександр Антонович учасник 2-х з’їздів вчителів СРСР та України. Був депутатом обласної Ради та головою Творчої спілки вчителів. В 1989 році обраний членом-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР. 1974 року йому присвоєно звання Заслуженого вчителя УРСР, а в 1983 – звання Народного вчителя СРСР. З 1993 року – академік Академії педагогічних наук України.

          За чотиритомне видання “Енциклопедія шкільного роду” про громаду села Сахнівки О. Захаренка визнано найкращим освітянином України, 2001 року – лауреатом відзнаки “Засвіти вогонь”. За наказом Міністерства освіти і науки України від 1 лютого 2002 року № 61 школа, з якою доля з’єднала Олександра Антоновича, отримала статус авторської. За досвідом сільського педагога в Сахнівку їздили зі всього світу: з Канади і Німеччини, з Китаю і Японії, знають про Сахнівську школу і в Сполучених Штатах Америки .

          Помер О.А.Захаренко від тяжкої та тривалої хвороби у 2002 році.

IMG_7846 IMG_7872

DSCN2216 DSCN2223 DSCN2224 DSCN2228 DSCN2227 DSCN2242 DSCN2248

  • Переглядів: 81