• Укр/Рус/Eng

Презентація книги “Незбагненна. Земна. Героїчна”

15 березня  в історичному музеї Кам’янського державного історико-культурного заповідника відбулась офіційна презентація книги “Незбагненна. Земна. Героїчна”. Книга вийшла накладом в 500 примірників завдяки фінансовій допомозі і підтримці спонсорів — керівників підприємств і підприємців району — І. Г. Кивгили, Є. С. Довгошеї, В. Т. Вереса, В. І. Гецька, Ю. Ю. Москалика, В. І. Бандури, В. А. Герасименка, В. В. Парамонова, К. В. Шестопала, С. О. Сундукова, В. В. Пухира та заповідника.

DSCN4945Ідея увічнити імена видатних жінок, життя яких тісно переплелося з долею нашого міста і району належить Валерію Володимировичу Бабенку — історику, краєзнавцю, колишньому директору Кам’янського державного історико-культурного заповідника, громадському активісту.

Весь об’єм змістового наповнення книги взяли на себе наукові співробітники заповідника. У результаті тривалої копіткої творчої роботи світ побачив прекрасне краєзнавче надбання.

DSCN4946Під час презентації виступали автори й героїні нової книги — Галина Таран, Марко Бабенко, Валентина Македонська, Катерина Чала, Ольга Отнякіна-Бердник та ін. Вони розповідали про особливості своєї професії, ділились спогадами про персонажів книги, які не дожили до сьогодні, висловлювали щиру вдячність організаторам та ініціаторам написання книги.

Про всіх співучасників проекту, які долучились до видання, розповів  Ігор Кивгила, який відповідальний за випуск книги. Він наголосив, що це не бізнесовий проект і не розрахований на отримання прибутку, тому всі кошти від його реалізації  будуть спрямовані на видання інших книг, присвячених відомим людям  рідного краю.

DSCN4930В ході презентації звучала жива музика у виконанні камерного ансамблю заповідника. Власні твори виконувала одна з авторів Таміла Чупак. Це створило  невимушену затишну атмосферу у залі.

Валерій Бабенко подарував книги відділу освіти та бібліотекам району. Автори і героїні також отримали книги.

 Книга “Незбагненна. Земна. Героїчна.” — вияв поваги  живим  і  тим, кого вже немає серед нас, хто своєю невтомною працею вписав яскраву сторінку в літопис історії рідного краю  і є гордістю своєї землі.

Ти просто жінка… Ніжна і слабка,

 І в слабкості твоя таємна сила.

Жіноча доля, кажуть, нелегка,

Та іншої ти в Бога не просила.

Ти світиш нам. Впадуть перед тобою

Віки й народи, далечінь стара.

Ти провідниця в праці й серед бою,

Натхненниця і пензля, і пера.

 книга

  • Переглядів: 46