• Укр/Рус/Eng

Прокурор вимагає скасувати незаконне розпорядження землями

 

Кам’янським відділом Смілянської місцевої прокуратури вивчено стан додержання законності при наданні в користуванні земель сільськогосподарського призначення на адміністративній території Кам’янського району.

Встановлено, що в 2014 році однією із сільських рад району передано місцевому жителю 3 земельні ділянки загальною площею 8 га для створення фермерського господарства.

Вивченням положень укладених договорів оренди встановлено, що вони суперечать нормам ряду законів та кодексів оскільки при передачі земель в оренду сторони не визначили нормативну грошову оцінку цих земельних ділянок, що, як наслідок, призвело до неправильного визначення розміру орендної, а з цим і порушень інтересів держави щодо позбавлення права на отримання максимального доходу та наповнення бюджету за рахунок орендної плати. Вказана позиція також неодноразово підтверджена практикою Верховного Суду України.

Враховуючи викладене, встановивши достатні підстави для представництва інтересів держави в суді, до суду направлено 3 позовні заяви про визнання рішень та правочинів недійсними, повернення земельних ділянок комунальної власності загальною вартістю 400 тис. грн. до відання держави.

         Наразі за позовними заявами відкрито провадження та призначено судове засідання засідання.

  • Переглядів: 58