• Укр/Рус/Eng

Робоча зустріч щодо відновлення екологічної рівноваги басейну річки Тясмин.

 28 липня 2016 року, в конференц – залі громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» відбулась у місті Черкаси робоча зустріч громадськості та  науковців з представниками влади та місцевого самоуправління щодо пошуку шляхів вирішення відновленню екологічної рівноваги басейну річки Тясмин.

         Було запрошено екологів, фахівців обласних управлінь водних ресурсів, водного господарства, депутатів обласної ради, працівників Державного земельного кадастру, службовці державних адміністрацій та місцевого самоврядування Кам’янського, Смілянського, Черкаського, Чигиринського районів, представники та громадськості.

         Кам’янський район представляв голова районної ради Сергій Сундуков.

Проблема річки Тясмин є складною, однак шляхи її вирішення ще складніші. Складність обумовлена ще й тим, що на цей час немає єдиного бачення її вирішення чи плану дій. Точкові проекти чи пропозиції робіт на певних ділянках річки не можуть вплинути на загальний стан справ. Потрібна дійсно програма яка врахує більшість проблем річки на всій її довжині – від витоків до Кременчуцького водосховища.

В своїх виступах науковці та громадські діячі наголошували, що нинішній стан річки є відголоском минулого століття коли проводились меліоративні роботи всупереч законам природи.

Наразі готується проект комплексної програми з поліпшення гідрологічного стану малих та середніх річок області. Однак, на думку експертів та громади вказаний проект є прикладом чергової бюрократичної тяганини та потребує негайного громадського обговорення.

Вперше думка громади та наукових діячів зійшлась на тому, що лише спільними зусиллями можливо реально змінити на краще екологічну ситуацію в Черкаській області. Наше завдання не тільки зініціювати подання якісних проектів по річці Тясмин та домогтись їх фінансування, як з обласного бюджету так і з державного фонду регіонального розвитку, але й проконтролювати цільове використання коштів.

По результатах робочої зустрічі заплановано узагальнити пропозиції які будуть надіслані на адресу Агенції для подальшого врахування у роботі органами виконавчої влади. Також учасниками було вирішено звернутись до  народних депутатів України, зокрема до Максима Полякова та Сергія Рудика з метою підняття даного питання на загальнодержавному рівні.

20160728_111125 20160728_111138

  • Переглядів: 53