• Укр/Рус/Eng

У Кам`янці відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України.

День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято — День Соборності України. Саме тоді на Софійській площі в Києві на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Людей об’єднало розуміння того, що тільки соборний народ є нацією. Тому 22 січня — це дата, яка знову і знову спонукає нас берегти і зміцнювати втілення в життя мрії кількох поколінь українців — жити єдиною заможною родиною у власній державі. Акт про злуку  двох Республік в одну Державу, зачитав уродженець села Жаботино Кам`янського району, член Директорії Української Народної Республіки – Федір Швець.

Участь в мітингу з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи в Україні взяли голова районної ради Сергій Сундуков, перший заступник голови районної державної адміністрації Богдан Солошенко, міський голова Володимир Тірон,  керівники підприємств і установ, представники трудових колективів і громадських організацій, представники органів місцевого самоврядування, депутати районної ради, жителі Кам`янки.

З вітальним словом до Кам`янчан звернувся  перший заступник голови Кам`янської райдержадміністрації Богдан Солошенко. Свого часу українці вибороли право на соборну державу – у своїй промові зазначив Богдан Миколайович .  Нині ми, нащадки, її відстоюємо. Українці завжди мріяли про незалежність, соборність і власну державність. Це основа української ментальності. Акт Злуки офіційно втілив національну мрію у життя. Подія мала історичне значення, стала першим реальним кроком до формування сучасної  Незалежної України.

Насамкінець, учасники святкового мітингу поклали живі квіти до пам`ятника Тарасу Шевченку.

DSCN2125фото 3 фото1 фото 2

  • Переглядів: 90