• Укр/Рус/Eng

У Косарях відбулася радісна подія — урочисто відкрили водогін, який понесе чисту джерельну воду в оселі жителів   вулиць Шевченка, Першотравневої, Садової, Молодіжної та Франка.

Близько 200 помешкань відтепер підключені до водогону. На цю подію селяни очікували кілька років. Нині ж можуть вживати чисту та якісну воду.

Будівництво водогону протяжністю 7 км відновили торік. Для цього з  Державного фонду регіонального розвитку виділили та повністю освоїли в 2015 році 1 800,0 тис. грн. Замовником був Департамент капітального будівництва ОДА. Реконструювати свердловину та придбати водонапірну башту допоміг Володимир Бойко, директор СТОВ “Зоря”.  Окрім цього, для реалізації проекту 200 тис. грн виділили із сільського бюджету.

Урочисто відкрили кран водогону в помешканні домоволодіння Андрія Години, котрий з родиною проживає по вулиці Першотравневій. Батько двох діток каже, що очікували на цю подію ще з 2007 року, до цього ж воду їм привозили в цистернах із заводу, а тепер нарешті мають свою.

В Косарях цю довгоочікувану подію урочисто відзначали у сільському будинку культури. Почесним гостем на заході був депутат  обласної ради, головний лікар Черкаського онкологічного диспансеру Віктор Парамонов. Він побажав жителям села, маючи якісну воду, бути завжди здоровими.

На заході був присутній перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль. Він привітав жителів села з радісною новиною і  зазначив, що спільними зусиллями вдається досягати гарних результатів. Громада села Косарі є зразком для інших. Це вдалий приклад реалізації децентралізаційних процесів, коли спільна ініціатива громади та влади втілюється в позитивний результат, спрямований на покращення життя селян.

З такою важливою подією для косарчан привітали голова районної ради Сергій Сундуков та перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Солошенко. Вони зазначили, що успішна реалізація задумів не лише дозволила жителям отримати доступ до якісної води для особистого та господарського використання, а й повірити у власні сили і досягнути результату, який здавався неможливим. Ви своїм прикладом, демонструєте, що об’єднавшись громадою, акумулюючи свої зусилля, можна вирішити будь-яку проблему. Побажали завжди бути згуртованими і все доводити до кінця.

Сільський голова Ліна Душейко зазначила, що  у 2010 році люди створили кооператив,  зібрали 350 тис грн, на які зробили проектно-кошторисну документацію і  реконструкцію свердловини. Лише у 2015 році косарчани звернулися до губернатора області Юрія Ткаченка, щоб їхній проект включили до програми, що фінансуватиметься з фонду регіонального розвитку на умовах співфінансування. Загальна вартість проекту становить  2 350 тис грн. Сприяв швидшому вирішенню питання Народний депутат Сергій Рудик. 

Жителі села висловили вдячність за допомогу в реалізації проекту місцевій, обласній владі та народному депутату України Сергію Рудику.

IMG_20160517_152237  IMG_20160517_152901

  • Переглядів: 50