• Укр/Рус/Eng

Відбулася ХІІІ районна науково-практична краєзнавча конференція присвячена «25 – річчю Незалежності України»

 

 22 квітня 2016 року в приміщенні Кам`янської загальноосвітньої школи № 1 відбулася в рамках виконання районної програми з краєзнавства  – ХІІІ районна конференція. Проведена конференція присвячена «25 – річчю Незалежності України», мета  якої   –   виявлення цікавих досліджень з історії рідного краю та надання можливості учням оприлюднити напрацьований матеріал перед широкою аудиторією, набути певного досвіду у публічних виступах і відстоюванні власної точки зору.

На конференції були присутні голова районної ради Сергій Сундуков, заступник голови райдержадміністрації Віталій Коваленко, голова районної організації «Спілка краєзнавців», депутат районної ради Олександр Шамрай, голова ветеранів педагогічної праці району Валентина Македонська, в.о. начальника відділу освіти райдержадміністрації Валентина Морозова, директор Кам’янського державного історико-культурного заповідника, заслужений працівник культури України Галина Таран,  заступник директора заповідника з наукової роботи Таміла Чупак, завідуючий  історичним музеєм заповідника Юрій Ляшко, вчителі та учні шкіл району, наукові співробітники заповідника, краєзнавці.

IMG_7747З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної ради Сергій Сундуков і відмітив важливу роль краєзнавства у сприянні відродження духовності, відновленні історичної пам’яті,  вихованні  у молоді почуття любові до рідного краю.

Заступник голови райдержадміністрації Віталій Коваленко наголосив, що патріотизм і відповідальність за збереження історико-культурного надбання є головним завданням краєзнавців.

В.о начальника відділу освіти Валентина Морозова побажала учням, вчителям та науковцям заповідника виявляти якнайбільше маловідомих сторінок в історії рідного краю і, безумовно, нових творчих здобутків у дослідницькій роботі.

IMG_7761Керівництво району нагородило грамотами і цінними подарунками переможців краєзнавчої вікторини 2016 року присвяченої історії рідного краю.

 На ХIІІ-ту конференцію було подано 31 заявку на виступи. Свої  матеріали презентували учні шкіл району, наукові співробітники заповідника, ветерани краєзнавчого руху та вчителів. Робота конференції проводилася  у секціях «Історія та походження назв населених пунктів і мікрорайонів міста Кам’янки та Кам’янського району», «Історія становлення навчальних закладів Кам’янського району», «Неординарні особистості Кам’янського району, їх досягнення в період Незалежної України», «Історія старих будівель, проблема їх збереження».

Отже,  конференція довела, що краєзнавство посідає гідне місце в навчально-виховному процесі школярів і воно є важливим засобом громадянсько-патріотичного виховання молоді. По закінченню конференції,  її організатори підвели підсумки, висловили всім вдячність за дослідницьку  роботу, побажали творчого натхнення, плідних краєзнавчих пошуків на благо рідного краю.

 Сподіваємося, що все віднайдене і досліджене краєзнавцями  стане життєстверджуючою основою для виховання у молоді любові до рідної землі,  готовності захищати на ній мир і спокій.

IMG_7764

  • Переглядів: 60