• Укр/Рус/Eng

Відбулося друге засідання клубу громадського діалогу в м.Кам`янці.

На початку засідання клубу лідер клубу Олександр Шамрай розповів про плани проекту „Суспільна підтримка реформи самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу” та обговорено тематику проведення засідань у вересні та жовтні 2016 року.

В роботі засідання клубу громадського діалогу брали участь заступник голови райдержадміністрації Коваленко Віталій Володимирович, керуюча справами районної ради Воробйова Олена Олегівна, секретар міської ради Плєшкань Андрій Миколайович, депутат районної ради Василенко Тетяна Марківна, депутат міської ради Могилка Анатолій Петрович. Також серед запрошених були два депутати міської ради, два депутати районної ради,  громадськість міста та керівники установ культури, освіти та позашкільних  навчальних закладів.

На засідання в переддень державного свята була винесена тема «25 років незалежності України: позитив, негатив та перспективи розвитку в рамках нашого району». Було обговорено всі аспекти життя наших мешканців громад, проаналізовано позитивні моменти, де зроблено акцент на те що: збережено позашкільні заклади, із розширенням гурткової робота, створенні і розвиваються молодіжні організації; відновлено роботу та набуває оновлення матеріальна база позаміського оздоровчого табору «Джерельце»; відкрито і має результативність у роботі з обдарованою молоддю районна мала академія наук; створено клуб громадського діалогу який уже другий рік служить майданчиком для обговорення важливих питання життєдіяльності громад нашого району.

Поряд з позитивними питаннями в ході круглого столу учасники відмітили і негативні сторони які визріли  за 25 років незалежності: недостатнє фінансування освіти; відсутність робочих місць і відповідно зменшення молоді в районні; відсутність належної інфраструктури доріг, зменшення кількості підприємств які були наповнювачами бюджету району; низька поінформованість, щодо законодавчих документів і відповідно до процедури утворення та розвитку об’єднаних територіальних громад; відсутність обмеження на продаж алкогольних напоїв після 22 години; низька активність батьків до виховання своїх дітей; відсутність співпраці між гілками влади; збереження довкілля.

Найбільш жвавого обговорення набув напрямок пропозицій на майбутнє у перспективі розвитку нашого району та громад в цілому, а це: перспективний розвиток позашкільної освіти; висвітлення культурно-історичної спадщини через банери та інші заходи; збереження природних ресурсів, покращення екологічного стану районну розроблення та прийняття районної екологічної програми; співпраця молоді з депутатами всіх рівнів по втіленню вжиття районних програм; розширення мережі гурткової роботи для різновікової категорії; належне фінансування всіх програм та ініціатив; підтримати створення районного комунального підприємства «Атлант» для розвитку спорту в районі; створення школи «Молодих батьків».

Продовжено засідання було у роботі трьох груп, які обговоривши ще раз питання визначились в головних аспектах подальшого розвитку наших територіальних громад на майбутнє. Як підсумок роботи засідання клубу ми напрацювали пропозиції подальшого розвитку і хочемо разом з громадами сіл та міста впроваджувати їх в життя нашого району.

Учасники Клубу громадського діалогу ще раз переконалися, що при розгляді актуальних питань, в дискусії виникають нові пропозиції, що дають можливість розширити кругозір існуючих проблем та найти шляхи по їх вирішенню.

IMG_9871  IMG_9873

  • Переглядів: 61