• Укр/Рус/Eng

Художня вишивка – на виставці в Кам’янському музеї.

Нещодавно в картинній галереї Кам’янського історико-культурного заповідника відбулася презентація виставки “Головні убори Черкащини”. Свої роботи (хустки, вінки, народний одяг) представила черкаська майстриня Наталія Крамна-Таран.

На відкритті були присутні голова районної ради Сергій Сундуков, заступник голови РДА Віталій Коваленко, директор Кам’янського історико-культурного заповідника Галина Таран, представники громадськості та працівники музею й заповідника.

Наталія Крамна-Таран працює художником з вишивки на Черкаській швейній фабриці ім. Лесі Українки. Вишивкою  займається з дитинства.

— Я рукодільниця в четвертому поколінні, — хвалиться вона. — До моєї прабабусі на шиття-вишивку люди займали чергу за місяць. І дідусь був знаним майстром. Немає такої роботи в хаті, яку він би не міг зробити. А мені любов до рукоділля привила мама. Ще коли я ходила в садочок, вона навчила мене плести гачком.

Окрім своєї основної роботи, Наталія Олексіївна ще малює й вишиває.

— Буває, серед ночі насниться цікавий орнамент, — розповідає вона. — Встану, замалюю. А вдень уже опрацьовую, аби втілити в життя. Приходжу на роботу і всім кажу, що я є, але де я є — хто знає. Бо в цей час підшуковую матеріали для втілення нового образу.

Виставка робіт Наталії Олексіївни вміщує в собі предмети одягу старовини і вперше проходить у нашому місті. Майстриня із задоволенням відповідала на всі поставлені запитання, ділилася планами на майбутнє, своїми здобутками і переживаннями. Приємним є той факт, що, незважаючи на свою прорекламованість та певну зірковість, Наталія Олексіївна не втратила того юнацького запалу і щирості, який буває у майстрів-початківців. Вона з радістю розповідає про своє захоплення, не забуваючи відзначити те, що їй дуже пощастило — робота і хобі переплітаються між собою й не йдуть в розрив. Тобто, ця творча натура має всі можливості для реалізації таланту.

Наталія Олексіївна  розповіла, як одного разу до неї звернулись люди із проханням вишити сорочку. На що майстриня їм відповіла, що краще покаже, як все робити й навчить необхідній техніці. І навчає, та так, що люди тепер залежні від вишивки і голки.

У своїй роботі майстриня використовує натуральні матеріали й народні мотиви крою, вишивки й оздоблення. Приємно знати і наяву бачити, що старовинні методи створення краси прижилися і в наш час.

Сергій Сундуков і Віталій Коваленко привітали майстриню з її дебютом у Кам’янці та побажали успіхів та нових здобутків у нелегкій роботі митця.

Галина Таран відзначила рідкісність та неординарність таланту майстрині, побажала їй подальшої творчої реалізації, свіжих ідей та натхнення.

  • Переглядів: 52