• Укр/Рус/Eng

Засідання Консультативно-координаційної ради

2 лютого 2016 року голова районної ради Сергій Сундуков взяв участь в роботі засідання Консультативно-координаційної ради при голові Черкаської обласної ради. Відкриваючи захід Олександр Іванович зауважив, що, на жаль, через брак часу не випадає можливості зустрічатися частіше, проте ті важливі питання, що накопичилися у районах потребують спільної уваги та скоординованих дій щодо їх вирішення.

– Ми живемо в непрості часи. Країна переживає війну, економічні труднощі, що, своєю чергою, провокують соціальну напругу і недовіру людей до влади. Особливо це стосується питань впровадження реформ. Але всі ми розуміємо, що вони незворотні та є необхідною запорукою майбутнього країни, – наголосив голова обласної ради та висловив загальне переконання в тому, що «хоча реформи розпочаті не вчора, досі не всі громадяни розуміють суті перетворень, їх перспективності особисто для себе. Це й породжує несприйняття і страх змін».
Більш детально обговорили про практичну сторону реалізації реформи місцевого самоврядування, а саме – створення самодостатніх об’єднаних громад, про проблемні питання і успіхи розповів Білозірський сільський голова Володимир Міцук. Він, зокрема, відзначив, що в с. Білозірʼя розпочалось обговорення питання створення об’єднаної громади задовго до старту самої реформи. Були проведені громадські слухання у громадах, проговорені перспективи, заслухані побоювання людей та напрацьовані спільні плани на перспективу в разі об’єднання.

Під час місцевих виборів вже об’єднана громада обрала 26 депутатів із них – 23 від Білозір’я та три від селища Ірдинь. Були сформовані виконавчі органи влади, пройшли вибори старости у селищі Ірдинь. Під час обговорення досвіду Білозірської громади окремі голови районних рад висловили вичікувальну позицію відзначивши, що спираючись на негативний досвід інших, відсутність законодавства і несприйняття громади – об’єднання в цих районах на разі призупинено.
Присутні заслухали і обговорили питання підготовки, оцінки та відбору проектів регіонального розвитку, що будуть реалізовані за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
За словами заступника директора – начальника управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Сергія Даниленка, Черкаська область і в минулому, і в цьому році йде фактично в авангарді розробки проектів та використання коштів.
На сьогодні в області до регіональної комісії подано 154 проекти, на які передбачено близько 70 млн. грн. Як наслідок – ті проекти, які планували фінансувати за рахунок коштів Фонду необхідно буде в половину зменшити, визначити найбільш пріоритетні.
Гостра дискусія розгорнулась під час обговорення питання запровадження електронних державних закупівель в області за допомогою системи «ProZorro». Після обговорення практичного досвіду здійснення закупівель із застосуванням «ProZorro» на місцях, присутні озвучили труднощі, з якими стикались при організації закупівель та надали ряд зауважень щодо корегування окремих функцій, внесення змін і доопрацювання цієї системи представнику Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Олені Богуш.
Щодо нового порядку формування природоохоронного фонду області присутніх поінформувала начальника управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олена Звягінцева. Вона відзначила, що відповідно до змін з 1 січня цього року кошти екологічного податку зберігаються на спецрахунках у співвідношенні: 55% – до обласного бюджету та 25% – у місцевих бюджетів. Крім того, цей ресурс має виключно цільове призначення та розподілятиметься відповідно до наявних проектів.
На завершення обговорення члени Консультативно-координаційної ради підтримали позицію голови обласної ради щодо необхідності й надалі продовжувати спільну роботу, збиратись для обговорення й напрацювання рішень як зі спільних, так і специфічних проблем районів. Знайшла підтримку думка й щодо підготовки на основі внесених у ході засідання пропозицій і зауважень відповідних проектів звернень обласної ради до центральних органів влади, керівництва країни стосовно сприяння чи втручання у вирішення того чи іншого питання.
79135850

19221693

  • Переглядів: 39