• Укр/Рус/Eng

Діяльність прокуратури Кам’янського району

На 32 сесії районної ради VI скликання, яка відбулася 27 лютого 2015 року прокурор Кам’янського району Дмитро Миколайович Пидорич прозвітував про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності прокуратури Кам`янського району.
s35565507

Невід’ємною складовою побудови та функціонування демократичної, правової держави є дотримання законів, змістовне   наповнення яких має ґрунтуватися на засадах верховенства права та соціальної справедливості.

Враховуючи ситуацію, яка на сьогоднішній день склалася, як і на рівні району, так і в цілому в державі, надзвичайної важливості     набувають питання боротьби зі злочинністю, корупцією, забезпечення  дотримання законів, прав і свобод людини та громадянина. Дані  завдання прокуратура району реалізовує у тісній взаємодії з іншими правоохоронними органами, органами виконавчої влади,    місцевого  самоврядування та спільними зусиллями вжито та впроваджено низку заходів, спрямованих на стабілізацію і зміцнення    законності на    території нашого району.

Упродовж 2014 року до правоохоронних органів району надійшло 2657 (2093, + 21.3%) заяв та повідомлень про вчинені кримінальні    правопорушення та інші події. Протягом року в ЄРДР зареєстровано 778 (848) кримінальних проваджень, з яких 531 закриті на підставі    п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України. Злочинів – 370 ( 316 ).

За 12 місяців 2014 року прокуратурою Кам’янського району направлено до суду 116 (113) кримінальних проваджень, що    розслідувались СВ Кам’янського РВ, в тому числі 113 (104) з обвинувальним актом. Судом першої інстанції постановлено 97    обвинувальних вироків відносно 108 осіб. Всього засуджено до реальної міри покарання 54 особи, у тому числі, за вчинення тяжких та  особливо тяжких злочинів 42 особи. До реального позбавлення волі засуджено 20 осіб. Упродовж 2014 року ухвалено 6 обвинувальних  вироків на підставі угод про примирення потерпілого із підозрюваним та 11 вироків на підставі укладених угод про визнання винуватості  між підозрюваним (обвинуваченим) та прокурором.

Актуальним залишається питання боротьби із незаконним обігом наркотичних засобів. За поточний період на вказаному напрямку  виявлено 27 злочинів, з яких 11 фактів збуту наркотиків. Протягом 2014 року було вилучено з незаконного обігу 579 рослини маку,  56  рослини коноплі, марихуани 619 грам, екстракт каннабісу 1 грам, макової соломи 2420 грам, 2,101 г. амфетаміну.

Упродовж 12 місяців 2014 року на території Кам’янського району вчинено 2 (2) факти нанесення тілесних ушкоджень зі смертельними   наслідками та не вчинено жодного навмисного вбивства проти 3 за 2013 рік.

Зросла кількість крадіжок майна – 149 проти 118 та шахрайств – 20 проти 16, грабежів – 5 проти 4, незаконне заволодіння    транспортними засобами 6 проти 4.

В порядку нагляду за додержанням вимог законодавства працівниками міліції прокуратурою району на адресу керівництва УМВС  України в області та Кам’янського РВ внесено 10 документів реагування за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто  8 міліціонерів.

Наявні проблеми та шляхи їх вирішення, інші питання боротьби зі злочинністю обговорено 26.02.2015 на координаційній нараді  керівників правоохоронних органів району, на якій розроблено та заплановано конкретні заходи щодо покращення ситуації на  вказаному напрямку.

На виконання Закону України «Про прокуратуру», враховуючи його нову редакцію від 14.10.2014, прокуратурою Кам’янського району  постійно здійснюється наполеглива та систематична робота по виявленню і усуненню порушень чинного законодавства, які мають місце  в діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та  організацій, відшкодуванню завданих державі та громадянам збитків, притягнення винних осіб до передбаченої законом  відповідальності.

Виконуючи покладені державою функції, прокуратурою району до набрання чинності деяких положень Закону України «Про  прокуратуру» від 14.10.2014,  в ході здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів проведено 91 прокурорську  перевірку, зареєстровано 1 кримінальне провадження в порядку нагляду, внесено 128 документів прокурорського реагування,  скасовано 2 незаконних акта, притягнуто до відповідальності 57 посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування,  з яких 14 – службові особи органів державного контролю, відшкодовано 162 тис. грн., з них до бюджету 37 тис. грн. Також, за  результатами прокурорських перевірок в порядку нагляду прокуратурою району до суду направлено позовних заяв на загальну суму  1903 тис. грн.

В економічній та бюджетній сферах проведено 19 перевірок, внесено 21 подання прокурора на виконання яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 11 посадових осіб, в тому числі 5 органів державного контролю, відшкодовано 93 тис. грн., в тому числі 37 тис. до бюджету.

Постійним напрямком роботи, який потребує прокурорського втручання є захист прав та законних інтересів громадян. На вказаному напрямку протягом поточного року проведено 31 прокурорську перевірку, зареєстроване одне кримінальне провадження, внесено 37 подань прокурора, притягнуто до відповідальності 20 посадових осіб, в тому числі 5 контролерів, відшкодовано 38 тис. грн., заявлено 2 позови в інтересах громадян, в тому числі 1 щодо неповнолітнього.

Особлива увага приділяється захисту прав дітей, як однієї з найбільш незахищених верств населення. На вказаному напрямку проведено 12 перевірок, за результатами яких зареєстроване 1 кримінальне провадження, внесено 14 подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 8 осіб, в тому числі 1 контролер, відшкодовано 2 тис. грн.

Одним з пріоритетних напрямків роботи залишається нагляд за додержанням законодавства в земельній сфері. Так, за результатами 17 проведених перевірок прокуратурою району внесено 20 подань, скасовано 2 незаконних акта органів місцевого самоврядування, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 7 посадових осіб, в тому числі 2 контролери, відшкодовано 29 тис. грн., заявлено позовів на суму 1868 тис. грн. Усього протягом року за рішеннями судів територіальні громади набули права власності на 50 га землі на суму майже 2 млн. грн.

За 2014 рік до прокуратури району надійшло 285 звернень громадян та юридичних осіб. З них 113 направлено для вирішення до інших відомств, 4 приєднано до матеріалів кримінальних проваджень, 1 повернуто заявнику та вирішено майже 150. Здійснено 25 виступи в засобах масової інформації. Найчастіше громадяни звертались до прокуратури з питань захисту конституційних прав та свобод громадян та з питань стану здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях (справах), що перебувають у провадженні органу досудового розслідування.

Діяльність прокуратури Кам’янського району спрямована на подальше зміцнення законності і правопорядку в регіоні, захист прав і свобод громадян та інтересів держави.

  • Переглядів: 57