• Укр/Рус/Eng

Кам`янщина спортивна.

Минулого тижня, в актовій залі дитячої музичної школи імені П.І. Чайковського, з нагоди презентації книги „Кам’янщина спортивна” зібралося чимало шанувальників фізичної культури і спорту.

На жаль, ця важлива подія в житті нашого краю відбулася без автора книги, невтомного дослідника розвитку спорту району – Івана Брезінського – спортсмена, педагога, людини виняткової доброти, порядності, надзвичайно світлого, мудрого та щирого порадника і наставника.

Вшанувати світлу пам’ять Івана Вікторовича та ознайомитися з книгою „Кам’янщина спортивна” прийшли керівники району, міста, та люди, які безпосередньо пов’язані з розвитком спорту. Зі спогадами про автора, його невтомну працю, виступили: Володимир Тірон – міський голова;  Микола Гетьман – майстер спорту СРСР з боротьби самбо, активіст фізкультурного руху; Аркадій Конверцев – майстер спорту СРСР, бронзовий призер чемпіонату світу з боротьби самбо серед ветеранів, чемпіон України з боротьби дзюдо серед ветеранів; Василь Страшевич – член національної спілки журналістів України, член національної спілки краєзнавців України, лауреат обласної літературно-краєзнавчої премії ім. Михайла Максимовича, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, автор 36 історико-краєзнавчих, спортивних книг; Володимир Фощій – перший заступник голови, виконавчий директор федерації футболу Черкаської області.

Приємно було бачити в залі людей, які стояли у витоків розвитку спортивного руху нашого краю, ветеранів спорту, вчителів – людей, які все своє життя присвятили популяризації спорту. Це, зокрема, Валерій Бабенко, Павло Перемишленко, Григорій Варивода та багато, багато, інших.

Саме такими словами розпочинає свою книгу Іван Вікторович Брезінський: „Кам’янщина має славну спортивну історію. Над вивченням цієї тематики я працював майже 6 років.  По крупицям збирав інформацію про історію розвитку спорту в нашому районі. І всі свої напрацювання я вирішив систематизувати і написати книгу „Кам’янщина спортивна”. Цю книгу я, насамперед, адресую молоді, щоб гордилася не лише славною і багатою історією  нашого краю, а й спортивними досягненнями. На розсуд читача пропонується інформація про розвиток футболу. Зібрані дані про кращих організаторів фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в районі. У своїй книзі я намагався передати нинішньому і майбутнім поколінням інформацію про те, як жила, чим захоплювалася, як долала труднощі, досягаючи поставленої мети, молодь усіх поколінь. Згадую  окремих спортсменів, які вписали яскраві сторінки в історію нашого спорту. У книзі використані фотографії з особистих архівів багатьох ветеранів спорту.Сподіваюсь, що моя книга стане у пригоді вчителям, школярам, працівникам бібліотек, шанувальникам спорту, усім жителям району і допоможе їм змінити ставлення до фізичної культури і спорту”.

Ведучі заходу ознайомили присутніх з книгою „Кам’янщина спортивна”, яка складається з таких розділів:

— „Вони творили історію кам’янського спорту”;

— „Легенди кам’янського спорту”;

— „Футбольна слава району”;

— „Юнацький футбол”;

— „Сільський футбол”;

— „Інформація із газетних матеріалів”;

— „Міні-футбол”;

— „Таблиці чемпіонату області з футболу”;

— „Тренери кам’янського футболу”;

-„Ентузіасти кам’янського футболу”

Інформаційний матеріал про книгу супроводжувався електронною презентацією світлин людей, футбольних команд, які відображені в книзі, та музичними номерами у виконанні Таміли Чупак, заступника директора Кам`янського державного історико – культурного заповідника; вихованців районного будинку творчості дітей та юнацтва Андрія Трояна, Сергія Кодоли.

У написанні книги „Кам’янщина спортивна” Івану Вікторовичу плідно допомагали та завжди підтримували: Василь Мельниченко — кандидат історичних наук, професор Черкаського Національного університету ім. Богдана Хмельницького, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України; Микола Гетьман – майстер спорту СРСР, активіст фізкультурного руху Кам’янщини; Борис Людний – журналіст Першого національного телевізійного каналу; Андрій Коваленко – колишній головний редактор районної газети „Трудова слава”; Віра Мушта – колишній журналіст районної газети „Трудова слава”; Надія Чала, Вадим та Альона Федоровські – комп’ютерний набір. Книга побачила світ завдяки видавництву „Вертикаль” (ПП Світлана Кандич).

Іван Вікторович Брезінський завжди був щиро вдячний меценатам, спонсорам, небайдужим людям, які надавали фінансову підтримку: Сергію Сундукову, Богдану Солошенку, Людмилі Тетьорі, Олені Мельниченко, Євдокії Діхтяренко, Віталію Архип’юку, Олександру Тинді, Юрію Москалику, Віктору Бандурі, Володимиру Бойко, Мирославу Кучеру, В’ячеславу Діденку, Олександру Василенку, Ігорю Безпалому, Євгену Довгошеї, Володимиру Тірону, депутатському корпусу районної та міської рад.

Ініціаторами та організаторами презентації книги «Кам’янщина спортивна» виступили: Кам’янський державний історико-культурний заповідник, сектор у справах сім’ї, молоді та спорту Кам’янської районної державної адміністрації, Кам’янська міська рада.

Душа Івана Вікторовича боліла завжди більше за людей та їх майбутнє, ніж за свої проблеми. Підтвердженням тому сотні імен – творців історії спорту району, які згадані в його книзі. Незважаючи на тривалу хворобу серця, в свої 72 роки, він дивував енергійністю, ясністю думок, невичерпним оптимізмом та любов’ю до життя.

Світла пам’ять про Івана Вікторовича назавжди збережеться в серцях всіх, хто його знав, а книга „Кам’янщина спортивна” буде нам нагадуванням про нього та дороговказом у житті.

DSC_0080 DSC_0052 DSC_0072 DSC_0079

  • Переглядів: 79