• Укр/Рус/Eng

Кам’янщина відзначила День пам’яті Героїв Крут

29 січня в місті Кам`янка пройшли урочистості з нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут. До пам’ятника Тарасу Шевченку  прийшли щоб вшанувати пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути працівники установ і організацій, представники різних політичних сил і партій, школярі, вчителі, громадськість міста.

День пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про вшанування пам’яті героїв Крут». Ця подія – одна з самих кривавих сторінок історії української державності та, одночасно, одна з тих сторінок, які свідчать про жагуче прагнення українців до волі і оновлення нашої Батьківщини. Майже сто років тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. В ті січневі дні далекого 1918 року, сини України – юні патріоти відстоювали волю українського народу. Незважаючи на відсутність належного військового вишколу, сповнені патріотичних почуттів студенти та гімназисти не вагаючись вирушити на порятунок Батьківщини. Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Сьогодні полеглі студенти сплять вічним сном на Аскольдовій могилі у Києві. Виступаючи на церемонії поховання, видатний історик – голова Центральної Ради Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним.

І тепер, коли вирішується доля України на Сході нашої держави, безсмертний приклад Героїв Крут повинен стати взірцем для нинішнього покоління. Пам’ятаймо про своє героїчне минуле. «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим.

Фото-0078

  • Переглядів: 59