• Укр/Рус/Eng

Кам`янський район з робочим візитом відвідав керівник консульського відділу Посольства Республіки Польща в Україні.

2017 рік для Кам`янського району – особливий. Саме в цьому році вся світова культурна спільнота відзначає 135 річницю від Дня народження великого сина польського народу Кароля Шимановського, композитора, педагога, музичного діяча і публіциста, який народився, довгий час жив і творив у селі Тимошівка, Кам`янського району. У зв`язку з цим, на сесії районної ради, депутати одноголосно ухвалили рішення про оголошення 2017 року в Кам`янському районі – Роком Кароля Шимановського. Спільно з польською громадою в Черкаській області, на поточний рік заплановано цілу низку, культурних, просвітницьких заходів, які присвячені Каролю Шимановському.

Саме на відкриття урочистих заходів, які присвячені видатному діячеві польської культури, на запрошення керівництва Кам`янського району, минулої п`ятниці наш край відвідав Томаш Дедерко – голова консульського відділу Посольства Республіки Польща в Україні. Супроводжував високого гостя Геннадій Ліневич – керівник черкаської обласної громадської організації «Польський культурний центр імені Кароля Шимановсього».

          Зустрічали гостей хлібом – сіллю працівники будинку культури в українських національних вишиванках біля стели Декабристів при в’їзді в місто. Офіційна зустріч проходила в кабінеті голови районної ради Сергія Сундукова. На ній біли присутні – перший заступник голови Кам’янської РДА – Богдан Солошенко, міський голова Володимир Тірон, секретар міської ради Андрій Плєшкань.

Томаш Дедерко у своєму виступі, зокрема, зазначив: «Республіка Польща була і залишиться тією країною, яка завжди неухильно підтримувала  прагнення України бути сучасною європейською країною, але виключно від самих українців залежить в якій країні, з якими культурними цінностями, економічними досягненнями будуть жити наші нащадки. Поляки завжди цінували історію, історію дружби з українським народом. Але, якщо нинішнє покоління не зробить якісні структурні перетворення, то нашим дітям буде ще важче. Не потрібно боятися змінювати ментальність народу. Польща також пройшла цим нелегким шляхом. І ми, як ніхто, знаємо, що це все здобувається тяжкою працею, та виключно демократичним шляхом….». Перемовини в кабінеті голови районної ради проходили конструктивно та якісно.         По закінченню, на згадку про перебування,  відбувся взаємний обмін подарунками та сувенірами.  Після цього, польська делегація в супроводі керівників району та міста відвідали село Тимошівку, де на них уже чекала численна делегація польської громади Черкаської області та було заплановано велику культурно – мистецьку програму. На батьківщині Кароля Шимановського до проведення урочистостей долучились – Олександр Черевко, ректор Черкаського Національного університету імені Богдана Хмельницького;  начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, директор Кам`янського державного лісового господарства Віталій Верес. Висвітлювали дану подію обласна радіокомпанія, та Черкаська обласна телекомпанія «Рось».

Традиційно, гостей біля школи зустрічали в українських вишиванках учні, вчителі, батьки. Численна делегація польського земляцтва також була одягнена в національні польські костюми. Розпочалась культурно – мистецька програма з виконання присутніми гімнів двох держав. Потім директор Тимошівської загальноосвітньої школи імені Кароля Шимановського Юрій Погорілий провів для присутніх невелику екскурсію. Зокрема, гості відвідали музей митця, оглянули інші музейні кімнати та виставки, які діють у навчальному закладі. Побували у кабінеті шкільного лісництва, який відкрито у 2012 році та облаштовано за сприяння державного підприємства «Кам`янське лісове господарство». Саме тут місцеві школярі вивчають лісівничу справу,  займаються еколого-природничою діяльністю та вже мають ряд здобутків і досягнень.

«Тимошівське шкільне лісництво ­– одне з дванадцяти, які функціонують на Черкащині. Такою формою діяльності, окрім профорієнтаційної мети, ми виховуємо у дітей дбайливе ставлення до природи, поглиблюємо знання у галузі лісового господарства, вчимо здійснювати на практиці заходи, спрямовані  на збереження та примноження лісових багатств. Школярі мають змогу безпосередньо брати участь у основних видах діяльності лісгоспів. Це їм подобається, а лісівники цілковито опікують юних природолюбів», – розповів пану Томашу Дедерко начальник облуправління Олександр Дзюбенко. Лісівники й цього разу прийшли до школи не з пустими руками – подарували комплект природничої літератури та сучасний багатофункціональний пристрій.

Далі всіх присутніх було запрошено до актового залу школи, де знову взяв слово Томаш Дедерко. Зокрема, за підтримку польської культури та сприяння польській громаді вручив численні відзнаки, нагороди, подяки. Так, подяку за підтримку і сприяння в популяризації польської мови і культури отримав голова Кам`янської районної ради Сергій Сундуков.

Далі відбувся музичний концерт. Свої вокальні та музичні здібності демонстрували: Олексій Бєльський, соліст Черкаської обласної філармонії, який виконав романс Кароля Шимановського, партію на фортепіано виконувала  Наталія Оношко, викладач Черкаського музичного училища. Зачаровано слухали романс “Золота рибка” на музику Станіслава Монюшко, який виконала Олеся Рожкова – викладач Черкаського музичного училища. Наймолодша учасниця концерту Даліла Погоріла – вихованка Кам`янської музичної школи, виконала твір К. Шимановського «Средь цветов пестрящих в поле». Композицію геніального земляка «Прелюдія №2. Етюд № 1»виконала Олена Цьома.

На завершення творчого вечору, присутні започаткували нову традицію та усі разом висадили пам’ятну українсько-польську алею дружби з туй та ялівців, які відтепер у будь-яку пору року прикрашатимуть територію школи.

DSC_1134 фото 1 фото 7 фото 6 AAH_5385 AAH_5397 AAH_5410 AAH_5638 AAH_5686

  • Переглядів: 107