• Укр/Рус/Eng

Найзаповітніша мрія – збулася

Здається немає в районі дорослої людини, яка, хоча б краєчком вуха не чула про трагедію, яка сталася з кам’янчанкою Настею Гордієнко. Про тяжку долю цієї дівчини неодноразово писали в районних газетах. Десять років тому з дівчиною стався нещасний випадок — від іскри електровимикача спалахнула пляшка з розчинником, внаслідок чого дівчина отримала важкі опіки дихальних шляхів і обличчя. Медики рятували їй життя. Але вся жорстокість випадку залишилася у неї на обличчі, опіки були настільки жахливі, що впізнавати дівчинку було дуже важко. Складні ж пластичні операції виконували лише за кордоном.

На лікування Насті у Німеччині тоді, десять років тому, кошти збирала вся Україна. Лікувати дівчину згодився відомий пластичний хірург клініки “Діаконія” в Бад-Кройцнах Андре Борше.

В Німеччині Насті зробили дві надскладні операції, які в загальній кількості включають більше двадцяти операцій. Всі вони пройшли досить успішно — важкі пошкодження обличчя вдалося виправити, хоча… залишилися великі рубці від опіків.

Дорослішаючи, дівчина все більше починала комплексувати через своєю зовнішність. Але німецький лікар подарував дівчині надію. Він пообіцяв, що вона знову зможе посміхатися, радіючи життю… Та для цього потрібно перенести ще одну тривалу пластичну операцію. Та родина дівчина отримала від Андре Борше виклик на операцію. Кошти на неї, у сумі 20 тисяч євро, збирали усім районом. На початку жовтня Настя з бабусею Любов’ю Миколаївною Ковтун були вже у клініці, де дівчина здавала аналізи і проходила підготовку до операції.

Операція тривала більше 15 годин, — зі сльозами на очах згадує жахливі хвилини очікування бабуся. — Оперували 15 хірургів по черзі. Кожен пластичний хірург виправляв певну ділянку обличчя.

Витримавши усі терміни реабілітації, дівчина з бабусею повернулися додому. Сьогодні Настя продовжує навчання в 11 класі, відточує свою майстерність, граючи в шахи і щоденно виконує усі рекомендації німецьких медиків.

Тяжка тривала хвороба не зломила дівчину. Більш за все вона хотіла побачити красу свого дівочого обличчя. І напередодні новорічних свят — ця мрія збулася.

Здійснити її допомогли небайдужі до чужого горя люди. Бабуся і дідусь Насті ще не можуть повністю оговтатися від майже 10-річної боротьби з хворобою внучки. Але, дивлячись на її чистеньке обличчя, вірять, що мрії здійснюються і дива бувають.

Всією родиною вони щиро дякують усім жителям міста і району за небайдужість, розуміння, підтримку і надання допомоги. Особливі ж слова вдячності висловлюють голові районної ради Сергію Сундукову, депутатам районної і міської рад, керівникам сільгосппідприємств, зокрема СТОВ “Світанок” і ТОВ “Олімп” і  безпосередньо Наталії Шкворець, головному бухгалтеру цього господарства, підприємцям, фермерам.

Велику допомогу на лікування надали члени Аграрної партії України, зокрема Людмила Тетьора, Світлана Магльована і Євгеній Довгошея.

Творити добро — ніколи не пізно, а подарувати людині останній шанс — це свята справа.

 

  • Переглядів: 1118