• Укр/Рус/Eng

Нарада по вивченню питання створення Національного парка

24 лютого в залі засідань будинку рад відбулася зустріч представників обласної державної адміністрації з ініціаторами створення національного природного парку «Холодний Яр», депутатами обласної, районної та сільських рад, на території яких заплановано створення національного природного парку. На зустрічі були присутні перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль, начальник Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА Олена Звягінцева, голова Чигиринської РДА Володимир Клименко, перший заступник голови Кам’янської РДА Богдан Солошенко, голова Грушківської сільської ради Іван Темний, голова Лубенської сільської ради Надія Макаренко, завідуючий філіалом «Холодний Яр» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Богдан Легоняк, кандидат Біологічних наук, голова Черкаського обласного Товариства охорони природи Микола Чорний, міський голова Володимир Тірон, засоби масової інформації, громадськість району. Мета зустрічі полягала в обговоренні питань, які виникають на шляху створення національного природного парку «Холодний Яр», зокрема щодо незгоди територіальних громад у створенні вищезазначеного об’єкта природно-заповідного фонду, а саме на території Чигиринського та Кам’янського районів Національного парку “Холодний Яр”, який планується розташувати на 8518 гектарах, з них – 3050 га з вилученням.

Прихильники парку запевняють, що землю у людей ніхто не забиратиме, в оренду здавати не будуть, будівництво шкідливих для довкілля об’єктів заборонено згідно законодавства. Перевагами Національного парку є розвиток туризму, покращення інфраструктури (ремонт доріг, розвиток сфери обслуговування) та наповнення місцевих бюджетів.

З інформацією виступив представник Кам’янського лісгоспу Василь Борота, він зазначив, що на території Кам’янського лісництва вже існує 12 об’єктів природо-заповідного фонду на площі 1,5 га, які охороняються працівниками підприємства. Там не проводять суцільних рубок. Лісівники говорять, що навіть готові за пропозицією ініціаторів створення Національного парку збільшити їхню площу. За минулий рік лісгосп сплатив до бюджету понад 24 мільйони податків. Таких прибутків від Національного парку, впевнені лісівники, казна не отримає.

По закінченню обговорення Віталій Коваль вніс пропозицію, щодо подальших кроків у формуванні позитивної думки місцевого населення стосовно створення національного природного парку «Холодний Яр» на території Чигиринського і Кам’янського районів, а саме провести чергові сходки сіл та об’єктивно поінформувати людей.

26726973 69159952 79768496

  • Переглядів: 50