• Укр/Рус/Eng

Об’єднання громад не за горами.

З метою вивчення досвіду щодо добровільного об’єднання територіальних громад, 10 серпня 2016 року  було організовано робочу поїздку до Катеринопільського району. Делегацію з Кам’янщини очолювали голова районної ради – Сергій Сундуков та перший заступник голови Кам’янської районної адміністрації – Богдан Солошенко. Даний захід відбувся завдяки гостинному запрошенню керівництва Катеринопільського району, зокрема голови райдержадміністрації – Ніколенко Ольги Петрівни. Серед представників з Кам’янщини були присутні сільські голови, секретарі міської та сільських рад, головні бухгалтери, керівники управлінь адміністрації, працівники районної ради.

            Спочатку, делегацію району особисто  гостинно зустрічав на Катеринопільській землі – голова Єрківської об’єднаної територіальної громади – Леонід Польовий.  В просторому робочому кабінеті присутні ознайомилися з перспективами об’єднання громад, їх наслідками, на власні очі побачили переваги співпраці між об’єднаними селами, почули про можливі «підводні течії» та недоліки. Відповіді на поставлені питання надавали крім сільського голови також секретар сільської ради, головний бухгалтер, керівники відділів та управлінь. Кожен із зацікавлених міг почути ґрунтовні, об’єктивні відповіді, провести  аналіз та зробити для себе відповіді висновки.

            Після цього, Кам’янські гості відвідали невеличке село Радчиха, яке було приєднано згідно волевиявленню громадян до Єрківської об’єднаної територіальної громади. В приміщенні сільської ради новообраний староста села  Валерій Гончар надав вичерпні відповіді на запитання зацікавлених осіб. Також, присутні мали змогу поспілкуватися з простими пересічними сільськими жителями, почути їх критичні зауваження та переваги об’єднання.

            Насамкінець, в приміщенні районної державної адміністрації, за участю першого заступника голови Катеринопільської районної державної адміністрації Володимира Коваленка, голови районної ради Віталія Верети, відбулася зустріч із делегацією Кам’янського району. З питання об’єднання територіальних громад та їх взаємодію із керівниками служб району всіх присутніх ознайомила  начальник відділу економічного розвитку, торгівлі  та інфраструктури райдержадміністрації Ольга  Шарига, яка презентувала присутнім аналітичний матеріал щодо фінансових  результатів розвитку новостворених  громад за 6 місяців поточного року. Оскільки, із трьох створених в Черкаській області об’єднаних територіальних громад дві – в Катеринопільському районі, представники районної державної адміністрації поділилися з колегами із Кам’янського району досвідом у створенні громад, налагодження співпраці між районними службами та структурними підрозділами громад, механізми вирішення проблемних питань, що виникають в процесі роботи громад.

            І при завершенні роботи, керівництво Кам’янського району, члени делегації висловили щирі слова вдячності за розуміння, за допомогу у вирішенні проблемних питань, висловили сподівання що непросте рішення щодо об’єднання повинно принести тільки позитивні зміни в економіці, соціальній, культурній сферах об’єднаних громад на місцях. Також було запрошено Катеринопільських партнерів, колег, відвідати  наш гостинний історичний Кам’янський край.

DSCN0098 DSCN0100 DSCN0102 DSCN0103 DSCN0108 DSCN0111 DSCN0112 DSCN0113 DSCN0115

  • Переглядів: 77