• Укр/Рус/Eng

Об`єднання територіальних громад – проблеми, перспективи, переваги та недоліки.

Керівництво Кам`янської районної адміністрації спільно з районною радою провели  нараду, на якій обговорювали питання щодо можливого добровільного об’єднання територіальних громад Кам’янського району, перспективи, проблеми, переваги та недоліки такого об`єднання.

На засіданні були присутні депутати районної ради, голови депутатських груп та фракцій, керівники громадських організацій району,  міський та всі сільські голови, працівники виконавчого апарату районної ради, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, представники засобів масової інформації.

Реформа місцевого самоврядування – одна із найважливіших, яка повинна здійснити Україна для покращення життя свого населення та стійкого економічного зростання. Її ключовий елемент – об’єднання громад, а основна мета – забезпечити спроможність місцевого самоврядування самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення.

На початку роботи, голова районної ради Сергій Сундуков повідомив присутніх, що попередньо, на початку впровадження цієї реформи, на розгляд і погодження Кабінету Міністрів було подано перспективний план добровільного об`єднання, в одну Кам`янську громаду на базі та на території нинішнього Кам`янського району. Наголосив на тому, що його завдання як голови районної ради – захищати та підтримувати громадськість району. Процес об’єднання – добровільний і вирішувати дане питання необхідно за участю громад, закликав присутніх до активного обговорення данного питання та конструктивного діалогу.

Кожен міг поділитися власними думками, вивченим досвідом з інших територіальних об`єднань. Як показала робота, думки присутніх кардинально різнились. Виступаючі у своїх промовах аналізували всі плюси та мінуси, детально зупинялись на змінах доходної частини бюджету, гостро непокоїлись майбутніми різкими фінансовими витратами при добровільному об`єднанні,  переймались майбутньою долею земляків та різних установ соціальної сфери (медична, спортивна, освітянська, культурна). Представників сільських громад непокоїть недосконалість нинішнього законодавства, невизначеність у майбутньому, відсутність чітких кроків, програм та методик такого об`єднання. Промовці наводили приклади інших територіальних об`єднань з інших регіонів України, висловлювали побоювання в тому – щоб не стало гірше ніж є, остерігалися невизначеності та недостатності інформації для висвітлення своїм виборцям, односельцям.

Захід пройшов жваво та емоційно. Кожен з представників громади мав змогу виступити перед присутніми, озвучити свою думку, висловити пропозиції та критичні зауваження. Вирішили провести сходки, громадські слухання, по обговоренню данного питання в громадах.

Підбиваючи підсумки засідання наради, присутні прийняли єдине спільне рішення – на даний час добровільно не об’єднуватися, та підійти до вирішення данного питання грунтовно зваживши всі «за» і «проти».

DSCN2513 DSCN2519 DSCN2520 DSCN2522 DSCN2528 DSCN2535

  • Переглядів: 97