• Укр/Рус/Eng

Пам’ять великого поета Т.Г Шевченка

10 березня 2015 року біля пам’ятника Т.Г.Шевченка зібралися керівники району та міста, представники громадських організацій, жителі Кам’янщини вшанувати 201-у річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка та 154 річницю від дня його смерті.
Виступаючи перед громадою голова районної ради Сергій Морозов зазначив, що ім’я Тараса Шевченка відоме в усьому світі. З  його творчістю знайомий кожен свідомий українець. Це великий поет, прозаїк, художник, громадський діяч, основоположник нової літератури, але, напевне, для усіх українських сердець він став найвідомішим борцем за незалежність України. Він об’єднує українську націю, пробуджує патріотичні почуття. Великий Кобзар і сьогодні незримо присутній у нашому житті, він закликає нас:

«Борітеся — поборете!

Вам бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!»

Щорічно у березні проходять Шевченківські дні, під час яких не тільки в Україні, а й в інших країнах згадують творчість великого українського Кобзаря. За традицією протягом місяця кожного року в навчальних закладах та закладах культури нашого району, бібліотеках, музеях проводяться наукові конференції, літературні вечори, шевченківські читання, книжкові виставки, художні експозиції, творчі конкурси, в яких беруть участь, як учнівські так і педагогічні колективи, громадськість міста.

Переможці районного етапу конкурсу читців поезії Шевченка «Тарасовими шляхами» учениця 8 класу Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Будяк Радміла та учениця 10 класу Райгородської ЗОШ Чернець Маргарита зачитали вірші з поезії Шевченка.

Його безсмертне ім’я і неповторні твори ось уже скільки років живуть у серцях народу, пробуджуючи у людей щирі і благородні почуття. Твори великого Кобзаря стали для наших сучасників справжньою енциклопедією життя, донесли до нас героїзм того часу.

На завершення урочистостей присутні покладали квіти до погруддя великого поета.

46135060

  • Переглядів: 55