• Укр/Рус/Eng

ПРОВЕДЕНО ТАКТИКО-СПЕЦІАЛЬНЕ НАВЧАННЯ З ЛІКВІДАЦІЇ УМОВНОЇ ПОЖЕЖІ НА ТЕРИТОРІЇ ГРУШКІВСЬКОГО ЛІСНИЦТВА ДП «КАМ’ЯНСЬКОГО ДЕРЖЛІСГОСПУ»

 

3 липня на території Грушківського лісництва ДП «Кам’янського держлісгоспу» відбулися спільні тактико-спеціальні навчання по гасінню умовної пожежі лісу. Навчання мали на меті відпрацювання взаємодії адміністрації, протипожежних формувань ДП «Кам’янського держлісгоспу» та Кам’янського районного сектору Управління ДСНС України у Черкаській області. В Навчанні взяли участь голова районної ради Сергій Сундуков, перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Солошенко, директор ДП “Кам’янське лісове господарство” Віталій Верес.

 

Після відпрацювання теоретичних питань, зокрема, щодо тактики та способів гасіння лісових пожеж, відбулося практичне відпрацювання дій працівників обох відомств, де були задіяні 15 чоловік особового складу та 14 працівників ДП «Кам’янського держлісгоспу».

 

При гасінні умовної пожежі продемонстровано успішне застосування пожежної техніки, різноманітного протипожежного інвентарю, тракторів, пристосованих для гасіння пожеж, чітку взаємодію Кам’янського районного сектору та працівників Грушківського лісництва ДП «Кам’янського держлісгоспу».

 

Згідно з тактичним задумом, в результаті необережного поводження з вогнем пасічниками які доглядають за своїми вуликами виникла  пожежа  у лісовому масиві. Пожежу виявляє лісничий, але пожежа набула вже значних розмірів, повідомляє про пожежу  в пожежну  охорону. Отримавши повідомлення, до місця події прибувають лісники та рятувальники і розпочинають гасіння пожежі.  На час прибуття пожежних підрозділів площа пожежі становила 0,5 га. По периметру зони пожежі прокладається мінералізована смуга. Завдяки вжитим спільним заходам рятувальники локалізують займання і згодом повністю ліквідовують пожежу.

 

Рятувальникам та працівникам лісового господарства вдалося продемонструвати злагодженість дій та готовність до гасіння лісових пожеж, отже мети навчань було досягнуто.

 

Без свідомої поведінки зі сторони громадськості, усвідомлення людьми масштабів загрози, що несе в собі «червоний півень», лісові масиви не будуть в повній безпеці. Лише особисте правильне ставлення людини до лісу та власна відповідальна поведінка стануть запорукою збереження зеленого багатства України. Адже головним чинником поширення «червоного півня» в лісі є, звісно, людський фактор та людська недбалість, а іноді і злочинна поведінка людей.

Актуальним залишається заклик: НЕ ЖАРТУЙТЕ В ЛІСІ З ВОГНЕМ!

20170703_141230 20170703_141237 20170703_141334  20170703_141448 20170703_141556 20170703_142913

  • Переглядів: 97