• Укр/Рус/Eng

Сільгоспвиробники шукають шляхи наповнення районного бюджету

В понеділок 22 лютого в залі засідань Будинку рад голова районної ради Сергій Сундуков  та заступник голови райдержадміністрації Віталій Коваленко зустрілися з керівниками сільгосппідприємств та фермерами  — основними наповнювачами районного бюджету, по вивченню питання залучення додаткових екологічно-безпечних інвестицій та виробництв. Таку пропозицію було висловлено депутатами під час засідання позачергової сесії районної ради 19 лютого. Сергій Олександрович детально охарактеризував економічний стан району, окреслив основні проблеми та запросив до плідного діалогу. Присутні були дійсно активними, до того ж і самокритичними, адже це питання  дуже важливе і стосується кожного.

Сергій Гапченко, голова СФГ “Агросвіт” говорив, що ще до 2013 року серед сільгоспвиробників були певні домовленості щодо запровадження орендної плати, ціни на зернові, виплати заробітної плати, вирішення соціальних питань. А також просив владу звернути увагу на рейдерські дії, які останнім часом стали проявлятися в районі відносно захоплення землі. Разом з тим, запропонував провести ревізію усіх земель в районі і звернути увагу на бригади різноробочих, які беруть чималі кошти за виконання робіт, а  працюють нелегально, тобто, не сплачуючи жодного податку. Це, на його думку, немалий внесок до районного бюджету.

Його підтримали Сергій Шульга, голова Асоціації фермерів району, Іван Косенко, виконавчий директор ТОВ “Олімп”, Михайло КОЛОС, директор ТОВ “Олімп”. До того ж вони обурювалися тим, що сьогодні в районі працюють багато незареєстрованих одноосібників, яким люди віддають свої земельні паї без оформлення. У кінцевому результаті у них виходить землі не менше, ніж у середнього фермера, при цьому від них жодної копійки не надходить до бюджету. Тож вони запропонували у кожному населеному пункті вишукати таких “добродіїв”, змусити їх у повному обсязі зареєструвати свої землі, і на загальних підставах сплачувати податки.   Відповідальність за це пропонують покласти на голову сільради і землевпорядника, так як вони, як ніхто, повинні бути зацікавленими у тому, щоб ці кошти були спрямовані  на розвиток їхнього ж села.

Олександр Тинда, директор ТОВ “Імпульс” тему одноосібників продовжив, зазначивши, що саме сільські голови замовчують цю інформацію. Адже, на його думку, у кожному селі знають, скільки землі обробляє той чи інший орендар і де він розміщує свій сільськогосподарський інвентар.

Людмила Тетьора, директор СТОВ “Світанок” підняла питання щодо легалізації робочих місць і заробітної плати.

Ігор Безпалий, директор ТОВ “АгроНІка”, Володимир Бойко, директор СТОВ “Зоря” акцентували увагу на орендній платі за землю. В районі сільгоспвиробники платять 4,5 % орендної плати. Є такі, які офіційно сплачують 3 %, а те, що вище — видають готівкою.  Чому вони існують у нас в районі? Що вони дають кам’янчанам? Чому жоден контролюючий орган не зацікавився цими підприємствами?

Висновок був однозначним: або хай платять, як усі орендарі і складають відповідні угоди, або їм не місце у нашому районі.

Микола Гетьман, голова фермерського господарства, підняв питання, чому величезна кількість контролюючих служб району не виконують свої функції, чому не притягують до відповідальності порушників законодавства? Він запропонував зробити чіткий аналіз використання земель по усіх населених пунктах, вести активну роз’яснювальну роботу і висвітлювати на сторінках районного видання прізвища усіх керівників, які сплачують податки і тих, які працюють виключно на себе, приховуючи статки.

За підсумками проведеної зустрічі аграрії району вирішили щомісяця  проводити подібні засідання, заслуховувати представників контролюючих органів і висвітлювати інформацію в засобах масової інформації.

  • Переглядів: 45