• Укр/Рус/Eng

У третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки.

Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди.

Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці.

Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України.

Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою, є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт.

У цей день 16 травня 2019 року в місті Кам’янка відбулася урочиста хода вишиванок в якій приймали участь вихованці дошкільних закладів, учні шкіл, представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств, організацій і установ, молоді та громадськості.  Урочисту ходу розпочали відразу з двох локацій від Кам’янської ЗОШ №1 та Кам’янської ЗОШ №2. Колони, що несли символічні частини вишиванки, згодом об’єдналися біля площі Героїв Небесної Сотні та створили одну велику вишиванку.

Справжнім сюрпризом для учасників заходу, яких зібралося чимало, став флешмоб – вишиванка танцює, від юних кам’янчан. По закінченню заходу всі бажаючі мали змогу сфотографуватися біля великої  вишиванки.

 

 

  • Переглядів: 23