• Укр/Рус/Eng

Висвітлення питань ВІЛ/СНІДу в суспільстві

В рамках реалізації в області проекту «Платформа міжсекторальної комунікації з питань ВІЛ/СНІД» за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку RESPOND 10 грудня 2014 року в комунальному закладі «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради» було проведено навчальний тренінг для представників районних рад, відповідальних за інформаційне забезпечення та взаємодію із засобами масової інформації щодо висвітлення питань ВІЛ/СНІДу в суспільстві.
Головний лікар Черкаського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Левченко Петро Юрійович продемонстрував чорновий варіант обласної програми протидії ВІЛ/СНІДу, в розробці якого також брали участь фахівці Центру.
Заступник головного лікаря Білоус Ірина Вадимівна ознайомила учасників тренінгу з законодавчою базою, що регулює питання боротьби й профілактики хвороби, розповіла про основи первинної та вторинної профілактики, про шляхи й способи здійснення інформаційної діяльності. Одним із основних напрямків діяльності центру є розширення доступу ВІЛ- позитивних людей до лікування, догляду та підтримки, а саме до антиретровірусної терапії, яка дозволяє подовжити та покращити якість життя людей, що живуть з ВІЛ.
Метою навчання було об’єктивне інформування суспільства про захворювання ВІЛ/СНІД, як методу профілактики й підвищення обізнаності громадян, толерантне відношення до ВІЛ-інфікованих людей.
Під час тренінгу присутні мали змогу переглянути відеоролики на тематику з ВІЛ/СНІД, а також отримати професійні рекомендації стосовно інформування населення про хворобу.
По закінченню тренінгу працівник громадської організації «Від серця до серця» Оксана розповіла присутнім про проблеми, з якими стикаються в повсякденному житті хворі. Про те, як вона в 14 років потрапила під вплив старших друзів і спробувала наркотики, а в 16 років в неї виявили ВІЛ інфекцію. Через 9 років вона звернулася за допомогою, зуміла жити зі своєю хворобою, спілкуватися з оточуючими людьми, допомагає хворим на ВІЛ/СНІД. На сьогоднішній день Оксана кохана дружина й щаслива мати здорової дитини, успішна й самореалізована жінка, в якої ще дуже багато планів на майбутнє.
39523325

88327201

  • Переглядів: 78