• Укр/Рус/Eng

Вивчали питання добровільного створення об`єднаної територіальної громади.

15 березня в залі засідань будинку рад відбулась розширена інформаційна нарада щодо вивчення питання можливого подальшого створення об`єднаної територіальної громади на базі Кам`янського району.

          Очолювали захід – голова Кам`янської районної ради Сергій Сундуков та перший заступник голови Кам`янської державної адміністрації Богдан Солошенко. На нараді з обговорення питань щодо об’єднання територіальних громад були присутні сільські голови, секретарі, головні бухгалтери та депутати сільських рад, депутат Черкаської обласної ради Сергій Воронов, секретар міської ради Андрій Плєшкань, депутати районної ради, керівники депутатських груп та фракцій,  представники громадських організацій та об`єднань району, працівники управлінь та відділів райдержадміністрації, спеціалісти районної ради.

Відкриваючи засідання, голова районної ради Сергій Сундуков повідомив присутніх, що на запрошення керівництва району, на даний захід прибули – директор Черкаського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Сергій Слинько та провідний спеціаліст департаменту регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації Дмитро Гайдей. У своєму виступі Сергій Слинько розповів присутнім про стан справ по добровільному об`єднанню громад в Україні загалом та по Черкаській області зокрема; навів позитивні, з його точки зору, приклади об`єднання громад;  детально зупинився на фінансових показниках діяльності новостворених громад та закликав присутніх до конструктивного діалогу. Його виступ викликав цілу низку запитань. Зокрема, присутні в залі наголошували на недосконалості земельного законодавства, турбувались про подальшу долю людей, утримання соціальної сфери на селі у випадку об`єднання, наголошували на необхідності подальшого скорочення інфраструктури у сільській місцевості, що у свою чергу призведе до безробіття, скорочення робочих місць та підвищення соціальної напруги. Відповідями та наведеними поясненнями Сергія Слинька, переважна більшість представників громад, присутніх в залі, залишилась незадоволеною. Як аргумент, звучало риторичне запитання, навіщо руйнувати, ліквідовувати, скорочувати чи реорганізовувати на території Кам`янського району у випадку об`єднання, все те, що на сьогодні функціонує, задовольняє потреби людей та приносить прибутки?

Після дебатів, диспутів та висловлювань кожним своїх позицій та аргументів, до слова було запрошено представника профільного управління з регіонального розвитку Черкаської ОДА Дмитра Гайдея, який у доповіді наголосив на тому, що тільки громада, кожен її член, має вирішувати долю об`єднання. Щоб знати точку зору населення, необхідно своєчасно доносити об`єктивну незаангажовану думку до кожного жителя міста чи села. У відповідь, присутні сільські голови, навели виступаючим свої приклади відвідування уже існуючих об`єднаних громад.  Так, Лузанівський сільський голова Сергій Миколаєнко, Грушківський сільський голова Іван Темний, Райгородський сільський голова Валентина Дяченко у своїх аргументах висловили зауваження щодо нестабільності законодавства, відсутності прозорого регулювання ринку землі, низької довіри до чергової територіальної реформи у населення.

В цілому, захід пройшов жваво та емоційно. Кожен з представників громади мав змогу виступити перед присутніми, озвучити свою думку, висловити пропозиції та критичні зауваження. Вирішили опрацювати дане питання на сходках, громадських слуханнях.

Підбиваючи підсумки засідання наради, присутні прийняли єдине спільне рішення – на даний час добровільно не об’єднуватись, підійти до вирішення данного питання грунтовно, вивчити думку громади по кожному населенному пункту окремо,  об`єктивно зважити всі «за» і «проти».

DSCN2882 DSCN2886 DSCN2888 DSCN2901 DSCN2905 DSCN2906 DSCN2908DSCN2891

  • Переглядів: 153